P1330027.JPG
Uczennice – Kinga Hamela i Julia Nikodem z klasy IV Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyły w dwudniowym, niezwykłym wydarzeniu kulinarnym w Akademii Inspiracji MAKRO w Krakowie. Udział w przedsięwzięciu dziewczyny zagwarantowały sobie dzięki podwójnej wygranej w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Wyzwanie MAKRO Chefa.

Czytaj dalej

DSCF4145.JPG
11 listopada to dla Polaków ważny dzień – Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów.

Czytaj dalej

IMG_20191107_090750.jpg
Wraz z początkiem listopada Wychowawcy Internatu – Łukasz Łukasiewicz, Katarzyna Kryńska oraz Łukasz Rejek – wraz z wychowankami przebywającymi na kursie III stopnia w zawodach Stolarz, Cukiernik oraz Piekarz wybrali się na cmentarz parafialny w Szydłowcu.

Czytaj dalej

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2019″.
Celem tegorocznej edycji było podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

Czytaj dalej

3.jpg
W dniu 15 października 2019r. młodzież klas: II LO ochrony granicy państwowej, II LO ogólnopolicyjnej oraz I LO ochrony granicy państwowej wzięła udział w wycieczce do Geoparku i Jaskini na Kadzielni w Kielcach.

Czytaj dalej

DSC08728.JPG
Tradycją jest, że jesienią wychowankowie Internatu wybierają się na ognisko. Tak było i w tym roku, jesień w pełni, więc i nasze ognisko zapłonęło. Okazją do jego zorganizowania było pożegnanie przebywających ostatni raz w Internacie grup kursowych III-go stopnia.

Czytaj dalej

1.JPG
W dniu 30.10.2019 r. uczniowie klas trzecich ochrony granic i edukacji policyjnej  zwieńczyli swoją trzyletnią przygodę z bronią, strzelaniem bojowym.

Czytaj dalej

20191025_084011.jpg
 Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji „Szkoła pamięta” napisał: „Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Czytaj dalej

P1320705.JPG
Piękna, smaczna, regionalna i do tego rozśpiewana uczta w ZS im. KOP w Szydłowcu za sprawą niesamowitych gości w pracowni żywienia – Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytkowie.

Czytaj dalej