Wycieczka do Geoparku

3.jpg
W dniu 15 października 2019r. młodzież klas: II LO ochrony granicy państwowej, II LO ogólnopolicyjnej oraz I LO ochrony granicy państwowej wzięła udział w wycieczce do Geoparku i Jaskini na Kadzielni w Kielcach.

W Centrum Geoedukacji uczniowie zwiedzili wystawę, która pozwoliła lepiej poznać przeszłość geologiczną regionu Świętokrzyskiego. Największe zainteresowanie wśród młodzieży wywołał film pt. „Podróż do przeszłości” w kinie 5D, który przeniósł widzów kilka milionów lat wstecz i pokazał, jak wyglądała nasza planeta w poszczególnych okresach geologicznych. Ciekawym doświadczeniem było szlifowanie wapieni. Podczas wykonywania tych czynności uczniowie rozpoznawali znajdujące się w obrabianym materiale skamieniałości.

Kolejnym punktem wycieczki była jaskinia na Kadzielni. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali wnętrze jaskini gdzie poznali wpływy procesów krasowych na rzeźbę terenu, różnorodne formy rzeźby krasowej, skamieniałości i minerały.

Poza Jaskinią wszyscy mogli się cieszyć przepięknym widokiem byłego kamieniołomu będącego teraz punktem rekreacyjno – turystycznym.
Wycieczka dla uczniów była pełna wrażeń oraz nowych doświadczeń.

Opiekunowie wycieczki:
D. Szklarska i I. Tarka

1.jpg
2.jpg
3.jpg