Kolejna wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji z s. w Radomiu

31.JPG
26 listopada 2019 roku uczniowie klas I liceum o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, gościli w Komendzie Wojewódzkiej Policji
z siedzibą w Radomiu.

Organizatorami i opiekunami wyjazdu byli Robert Wyciszkiewicz i Jarosław Kaprzyk.

Podczas wizyty młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką służby w wybranych Wydziałach Policji. Wizytę rozpoczęto od spotkania z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Zapoznanie się z zadaniami, jakie na co dzień realizują funkcjonariusze pododdziału oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Następnym etapem było obejrzenie krytej strzelnicy, gdzie instruktor wyszkolenia strzeleckiego zapoznał uczniów z warunkami zachowania się na strzelnicy, zasadami posługiwania się bronią palną oraz specyfiką prowadzenia strzelań policyjnych. Kolejno spotkanie z pracownicą Wydziału Kadr i Szkolenia KWP, która w sposób szczegółowy omówiła zasady naboru do służby w Policji i funkcjonariuszami Wojewódzkiego Sztabu Policji, serca Komendy Wojewódzkiej, miejsca, z którego odbywa się, kierowanie najpoważniejszymi działaniami. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Laboratorium Kryminalistycznym KWP. Tam uczniowie oprócz wiedzy ogólnej na temat funkcjonowania laboratorium mogli spróbować swoich sił w ujawnianiu i zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych oraz obserwować pracę psa tropiącego.

Wiedza przekazana przez ekspertów poszczególnych wydziałów, wzbogacona aspektami praktycznymi, niewątpliwie podniosła atrakcyjność wizyty w radomskiej KWP.

1.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
2.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
3.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG