Kurs „Obsługa konsumenta”

W marcu młodzież klas II i III Technikum Żywienia uczestniczyła w dwudniowym szkoleniu – „Profesjonalna obsługa kelnerska wraz z mini-kursem sommelierskim”. Trenerem był pan Jerzy Morawski – Mistrz dyplomowany w zawodzie kelner, Maitre d’ Restaurant w Hotelu Marriott w Warszawie, uhonorowany dyplomem „Champion of the Year” w regionie Europy, Azji i Afryki.

Na początku uczniowie wysłuchali wykładu na temat specyfiki pracy kelnera. Prowadzący podkreślał, że uczciwość, wytrwałość oraz chęć ciągłego samodoskonalenia to drogi, które poprzez osobisty rozwój prowadzą do sukcesu także w tym zawodzie.

Ciekawą częścią zajęć były warsztaty, w czasie których młodzież poznawała oraz doskonaliła wiele umiejętności, m.in.: nakrywanie stołów, składanie serwetek, noszenie tac i zastawy stołowej. Prawdziwym wyzwaniem dla uczniów było serwowanie potraw metodą francuską. Ponadto, z dużym zaciekawieniem obserwowali oni pokazy związane z serwisem win m.in. dekantację wina. Na zakończenie młodzież otrzymała dyplomy.

Zorganizowanie kursu było możliwe dzięki jego dofinansowaniu przez Starostę Szydłowieckego i Radę Rodziców przy ZS im.KOP.