Na wystawie AUTOMATICON 2014

25 marca 2014 uczniowie klas technikalnych o specjalności technik elektronik, informatyk i mechatronik wzięli udział w wycieczce programowej. Tym razem odwiedziliśmy Warszawę, gdzie młodzież zwiedziła: Targi Automaticon oraz Muzeum Techniki.

Targi AUTOMATICON odbywają się w Centrum Targowym EXPO XXI w Warszawie. Od 20 lat są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci i odbiorcy automatyki przemysłowej. Targi pozwalają na doskonałą możliwość obejrzenia wyrobów w dziedzinach: automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Wystawa targowa cieszy się dużym zainteresowaniem i jest licznie odwiedzana przez specjalistów, inżynierów, studentów i uczniów poszukujących informacji na temat nowych rozwiązań technicznych jest również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów automatyki.

Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się stanowiska prezentujące roboty przemysłowe takie jak COMAU, KUKA, Fanuc, Kawasaki, Robomix, PIAP.

Ciekawość wzbudziła również aparatura pomiarowa, oscyloskopy, analizatory stanów logicznych , multimetry, analizatory widma, generatory sygnałowe prezentowane przez takie firmy jak Rhode, Hewlett-Packard, Agilles oraz wielowiązkowy skaner LED firmy Pepperl+Fuchs.

Ogromna kolejka chętnych ustawiała sie również przy stoisku firmy IGUS, gdzie można było spróbować swoich sił na symulatorze jazdy WRC.

Młodzież wróciła zmęczona, ale i usatysfakcjonowana.