Spotkanie z policją szydłowiecką

W czwartek 13 marca 2014 roku uczniowie klas III TŻ i TE uczestniczyli w spotkaniu z mł.asp. Marcinem Wiśniewskim i mł.asp. Tomaszem Salczyńskim – funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Młodzież wysłuchała informacji na temat stanu bezpieczeństwa na szydłowieckich drogach. Podczas swojego wykładu policjanci zwrócili uwagę, nie tylko na dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń, do których dochodzi na naszych drogach, ale również na aspekt prawny, psychologiczny i moralny dotyczący sytuacji w jakiej znajduje się sprawca wypadku drogowego. Uczniowie obejrzeli film przestrzegający przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Zaakcentowany został również problem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż sposób prowadzenia zajęć, ciekawa forma i zawarte w niej elementy humorystyczne sprawiły, że spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a młodzież z uwagą i pełnym zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu.

Joanna Wlazło