Dzień kobiet i zabawa na „Ostatki” w internacie

Czwartego marca w ostatni dzień tegorocznego karnawału wychowankowie internatu i wychowawca Marian Lis zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz dyskotekę. Brali w niej udział „stali” mieszkańcy internatu, a także uczestnicy kursów zawodowych pierwszego i drugiego stopnia.

W specjalnie udekorowanej na tę okoliczność świetlicy chłopcy złożyli życzenia gronu wychowawczyń oraz wszystkim dziewczętom. W krótkim programie artystycznym Karolina Kwaśna z kursu sprzedawca przeczytała wiersz o kobietach. Następną pozycją był konkurs tańca disco polo, w którym trzy wytypowane pary rywalizowały między sobą o nagrody.

Pary wykonywały trzy tańce do muzyki disco polo:

  1. z balonikiem (para powinna tańczyć tak, aby balonik znajdował się między nimi bez podtrzymywania rękoma, aby nie pękł i nie wypadł),
  2. na gazecie (para powinna tańczyć tak, aby stopy tańczących znajdowały się na gazecie, dodatkowym utrudnieniem było składanie gazety na pół w dalszej części tańca),
  3. na krzesełku (tak tańczyć, aby nie spaść z krzesła).

Do tańca rywalizującym parom pięknie przygrywał na elektrycznych organach Łukasz Śpiewak (z kursu ślusarz), a konkursy prowadzili Robert Kogut ( z III LO ochrony granic) i Jakub Seta (z I Technikum Informatycznego).

Konkurencje nie były łatwe, a rywalizacja zacięta. Po wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła para: Patrycja Pełka (II LO policyjna) i Radek Wąchocki (III LO ochrony granic), drugie miejsce Aneta Skotkowska (z kursu sprzedawca) i Norbert Napiórkowski (z kursu murarz-tynkarz), trzecie miejsce przypadło Karolinie Kwaśnej (z kursu sprzedawca) i Jakubowi Sałbutowi (z kursu murarz-tynkarz). Po otrzymaniu nagród (pluszowych maskotek) chłopcy wręczyli je swoim partnerkom. Uroczystość zakończona została wręczeniem kwiatów dla pani wicedyrektor, pań wychowawczyń i wszystkich dziewcząt.

Następnie dziewczęta zostały poczęstowane słodkimi ciastami, a Panie wychowawczynie wspaniałym tortem. W dalszej części wieczoru do godz. 21:00 odbyła się dyskoteka, która jednocześnie była zabawą karnawałową na tzw. „Kusaki”. Następnego dnia chłopcy obdarowali kwiatami panie pracujące w internacie i administracji szkoły.