Klasy policyjne z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu

Dzięki uprzejmości Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu,
w dniu 1 lutego br., uczniowie klas o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, po raz kolejny mogli gościć w tamtejszej jednostce.


W czasie pobytu w komendzie spotykali się z przedstawicielami różnych wydziałów i pionów zapoznając się ze specyfiką ich służby. Przez pracownika Wydziału Kadr i Szkolenia młodzieży zostały przedstawione zasady naboru do Policji. Instruktorzy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zapoznali wszystkich z warunkami zachowania się na strzelnicy oraz rodzajami strzelań policyjnych. Szkoleniowcy z Oddziału Prewencji przybliżyli  zadania, jakie na co dzień realizują tamtejsi funkcjonariusze oraz zaprezentowali część wyposażenia, w tym ruchome stanowisko dowodzenia wykorzystywane podczas różnego rodzaju działań zabezpieczających. Eksperci z Wojewódzkiego Sztabu Policji w wielkim skrócie omówili swoją pracę podczas kierowania  i koordynacji  najpoważniejszymi działaniami policji na terenie województwa mazowieckiego. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu. Tam uczniowie mogli dowiedzieć się na temat różnych ciekawostek i badań prowadzonych przez tamtejszych ekspertów, a w pracowni osmologii obserwowali pracę psa tropiącego.

Szczególne podziękowania składamy podkom. Ewie Jaworskiej z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu, za przygotowanie i opiekę podczas pobytu uczniów w tamtejszej jednostce. Opiekunami wyjazdu byli Robert Wyciszkiewicz i Joanna Wiśniewska.