Młodzi adepci fryzjerstwa w Akademii PERFECT SALON w Krakowie

W dniu 25 kwietnia uczennice z klasy 1TUF oraz uczniowie z klasy 2BWA (fryzjer) uczestniczyli w wycieczce programowej do Krakowa. Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Akademii PERFECT SALON w Krakowie. 

Dzięki uprzejmości Pani Beaty Sobochy – Dyrektorowi Handlowemu JOICO Polska oraz Pani Joanny Werner – Edukatorowi marki JOICO a także zespołowi Akademii PERFECT SALON, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania Akademii szkoleniowej marki JOICO i PAUL MITCHELL – firm produkujących najwyższej jakości preparaty fryzjerskie. Farby do włosów, preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy, preparaty do układania włosów i stylizacji fryzur i inne produkty firmy Joico i Paul Mitchell, wykorzystywane są w codziennej pracy przez wielu stylistów fryzur na całym świecie.  

Prezentacją Akademii i zakresem jej działalności rozpoczęła się wizyta uczniów w Perfect Salon.  W trakcie spotkania, pani Joanna Werner wprowadziła też uczniów w świat marki Joico. W kilku zdaniach przedstawiła historię powstania firmy i jej rozwój na przestrzeni lat. Młodzi fryzjerzy z naszej szkoły usłyszeli o technologii produkcji preparatów oraz o ich różnorodności. Podczas prezentacji produktów, mieli również możliwość zaznajomienia się z kosmetykami – ich zapachem, konsystencją i działaniem. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali z rąk pani Joanny certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu oraz upominki w postaci produktów firmy Joico. 

Korzystając z pobytu w stolicy Małopolski, uczestnicy wycieczki zwiedzili też największy plac w Krakowie a zarazem największy rynek średniowiecznej Europy – Rynek Główny. 

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały nauczycielki fryzjerstwa: Anna Podlewska i Kamilla Ludew oraz wychowawca klasy 2BWA Magdalena Wasik. 

Dziękujemy zespołowi Akademii Perfect Salon w Krakowie za poświęcony nam czas, miłe i merytoryczne spotkanie oraz upominki dla naszych uczniów!