Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

W piatek 26 kwietnia 2024r. w sali widowiskowej naszej szkoły obyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. 

W tej szczególnie ważnej i wzruszającej chwili byli z nami: Pani Paulina PiechnaWięckiewiczPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pan Patryk FajdekWicewojewoda Mazowiecki, Pani Barbara Majewska Starosta Szydłowiecki, Pani Anita GołoszWicestarosta Powiatu, por. SG Radosław Kwiatek Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Radomiu, mł. insp. Marek Filipiak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu,podkom. Konrad Sobański Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Szydłowiec, mł.asp. Marlena Skórkiewicz Rzecznik Prasowy KPP Szydłowiec, Pani Marzena Janowska Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Pani Krystyna Patyna Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Marta Bińkowska, która skierowała do absolwentów wiele ciepłych słów – wspominała wybrane wydarzenia z codzienności szkolnej oraz radość z sukcesów. Zapewniła, że godziny, dni, miesiące spędzone w murach szkoły uczniowie będą wspominali z uśmiechem na ustach. Podkreśliła, że przed maturzystami stoją teraz drzwi do dorosłego życia, pełnego możliwości i wyzwań, które czekają na odkrycie. Wartość edukacji, którą otrzymali, jest nie do przecenienia, ale prawdziwe bogactwo kryje się w przyjaźniach, które nawiązali w szkole, a także w nauczycielach, którzy natchnęli ich pasją do nauki i rozwijania zainteresowań.

Głos zabrała ministra PaniPaulina Piechna-Więckiewicz, która podkreśliła, że warto realizować swoje marzenia, stawiać przed sobą nowe cele. Życzyła również absolwentom połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz spełnienia życiowych pragnień.

Pani Barbara Majewska – Starosta Szydłowiecki wręczyła wyróżniającym się absolwentom Stypendia Starosty Szydłowieckiego za wysokie wyniki w nauce. Nagrodę otrzymały – Anna Duda, Nikola Niewadzisz, Julia Krakowiak, Ina Wesołowska, Sylwia Sala, Karolina Matla,Aleksandra Jakubczyk, Paulina Lisowska.

por. SG Radosław Kwiatek Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Radomiu wręczył wyróżnienia dla absolwentów zaangażowanych w działalność klasy ochrona granicy państwowej.

mł. insp. Marek Filipiak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu natomiast wręczył dyplomy dla maturzystów zaangażowanych w działalność klasy ogólnopolicyjnej i uczestnictwo w policyjnych przedsięwzięciach.

Liczna grupa absolwentów otrzymała nagrody książkowe za wyniki w nauce, wzorową frekwencję, a także aktywny udział w życiu szkoły oraz godne reprezentowanie placówki w uroczystościach/wydarzeniach lokalnych i ogólnopolskich ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody wręczyła Pani Krystyna Patyna wraz z wychowawcami klas – Joanną Wiśniewską, Kamilą Pikiel, Beatą Adamczyk.

Były to niewątpliwie chwile wzruszeń i ogromnych emocji. Młodsi koledzy  naszych maturzystów przygotowali część artystyczną tej uroczystości oraz poczęstunek, który okazał się nie tylko smacznym gestem, ale także wyrazem solidarności i przyjaźni.

Złote lata spędzone w ławkach szkolnych przeminęły, zostawiając w sercach młodych ludzi bogactwo wspomnień i doświadczeń, które będą towarzyszyć im przez całe życie. Choć dalsza droga maturzystów może być trudna, są gotowi stawić czoła przyszłości z odwagą i determinacją. Ich szkolne lata stanowią solidne fundamenty, na których będą budować swoje życie. W czasie uroczystości świętowali zasłużone zwycięstwo, w kolejnych dniach zaś wyruszą w podróż ku nowym wyzwaniom, gotowi podbić świat.

Gratulujemy wszystkim maturzystom ich osiągnięć i życzymy wszelkiej pomyślności!

Dziękujemy naszym Gościom za obecność i życzliwość!