TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ
W ZESPOLE SZKÓŁ im. KORPUSU OCHRONY POGRANICZA w SZYDŁOWCU

Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu od września 2016 roku uczestniczy w projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II” realizowanym przez  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli jako Instytucja Partnerska wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 W roku szkolny 2019/2020 w projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” uczestniczyło 28 nauczycieli następujących przedmiotów: język polski, język angielski,  język niemiecki, historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, matematyka, fizyka, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości, przedmioty zawodowe – branża żywieniowa, psycholog, pedagog, edukacja dla bezpieczeństwa, podstawy prawa oraz pedagog, psycholog oraz wychowawcy internatu.

W ramach projektu, w dniach 18 – 24 listopada 2019 roku szkoła  uczestniczyła w 21. edycji europejskiego TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ pod hasłem „OBUDŹMY SIĘ! TO OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU!”.

Czytaj dalej

1.JPG
10 grudnia br. dziewczęta klas I Liceum Ogólnokształcącego o profilu ogólnopolicyjnym i ochrony granic z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, w ramach zajęć z samoobrony doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie na lodowisku w Skarżysku Kamiennej. 

Czytaj dalej

P1030052.JPG
Jak co roku, tak i tym razem 6 grudnia do naszej szkoły zawitała postać z długą, siwą brodą w czerwonym kostiumie w asyście dwóch Śnieżynek.  Był to dobry znak świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty.

Czytaj dalej

DSC_0543.JPG
W dniu 29.11.2019r. w Świetlicy „Nazaret” działającej przy Parafii Św. Zygmunta w Szydłowcu opiekunowie Szkolnego Koła Caritas Ilona Tarka, Kamila Pikiel, Ewa Przygodzka- Erbel, Ireneusz Tarka wraz z wolontariuszami koła: Wiktorią Simao, Magdaleną Głogowską, Julią Kowalczyk, Aleksandrą Jachimczyk, Natalią Janas przeprowadziły gry i zabawy andrzejkowe dla dzieci uczęszczających do świetlicy „Nazaret”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w grach i zabawach.

Czytaj dalej

DSC08816.JPG
Wieczorem 26 listopada w Internacie przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu Wychowawcy, Wychowankowie oraz Uczniowie przebywający na kursie III stopnia w zawodach Stolarz, Cukiernik oraz Piekarz zebrali się wspólnie aby zorganizować andrzejkowy wieczór wróżb.

Czytaj dalej