Kulinarny sukces uczennicy ZS im. KOP w Akademii Inspiracji MAKRO!

Kolejny raz grupa młodzieży z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie Kucharz uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych – Trendy żywieniowe w gastronomii” organizowanych w ramach projektu „Szef dla Młodych Talentów” przez Akademię Inspiracji Makro w Warszawie.

Młodych adeptów sztuki kulinarnej przywitał Bogusław Skowronekspert ds. Komunikacji i Projektów HoReCa. Wydarzenie miało formę spotkania edukacyjnego o tematyce kuchni wegańskiej i wegetariańskiej z elementami pokazów kulinarnych, baristycznych i prezentacji z zakresu wiedzy o trendach rynkowych w tej tematyce.

Podczas spotkania młodzież miała okazję obserwować pracę szefów kuchni Akademii Inspiracji Makro, którzy przygotowali następujące potrawy:

  • tatar z pieczonego selera z musztardą domową, szalotką i kurkami marynowanymi
  • podpłomyki z roślinnym” kurczakiem” podane w towarzystwie kawioru z bakłażana
    i sałaty z ziół
  • wegańskie racuchy z prażonymi jabłkami i kremem z cydru gruszkowego i białej czekolady

Nie zabrakło również degustacji przygotowanych potraw oraz quizów wiedzy dla uczniów. Konkurs wiedzy wygrała Olga Limanin – uczennica klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wykazała się dużą wiedzą z zakresu kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz szybkością udzielania odpowiedzi. Nagrodą dla zwyciężczyni są warsztaty kulinarne w Akademii Inspiracji Makro pod okiem mistrzów kulinarnych.

Serdecznie gratulujemy!!!