Poczet sztandarowy – ZS im. KOP

W dniu Święta Wojska Polskiego, uczniowie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu wzięli udział w uroczystościach, które stanowiły hołd dla bohaterskich czynów polskich żołnierzy oraz narodowej dumy.

Była to chwila wyjątkowa, kiedy młodzi ludzie mieli okazję godnie reprezentować naszą szkołę, stając się częścią tego ważnego wydarzenia.

Ubrani w mundury i trzymając dumnie sztandar szkoły, nasi uczniowie stanęli na czele pocztu sztandarowego. Ich postawa emanowała powagą oraz szacunkiem dla historii i tradycji Wojska Polskiego. Mimo upalnego dnia, niezłomnie trwali w swoich rolach, pełniąc swoje obowiązki z zaangażowaniem.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której uczestnicy oddali hołd poległym żołnierzom, modląc się za ich dusze oraz za siłę i mądrość dla tych, którzy obecnie służą ojczyźnie. To była chwila refleksji nad wartościami, które kształtują polską historię i tożsamość.

Drugą część uroczystości odbyła się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego – jednej z kluczowych postaci w historii Polski, odpowiedzialnej za odrodzenie się niepodległości. To pod jego pomnikiem uczestnicy zgromadzili się, by oddać hołd nie tylko marszałkowi, ale również wszystkim, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza godnie wywiązali się ze swojego zadania, wpisując się w historię swojej szkoły i kraju. Ich obecność w tym ważnym dla narodu dniu była nie tylko dowodem szacunku dla tradycji wojskowych, ale także wyrazem zrozumienia dla znaczenia służby dla ojczyzny.