Dzień Zawodowca

11 kwietnia w naszej szkole, czyli  Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, odbył się Dzień Otwarty, inaczej zwany Dniem Zawodowca. Zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych z powiatu szydłowieckiego by  zapoznać ich z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. 

Nauczyciele i uczniowie szkoły przygotowali ciekawe prezentacje, aby pokazać szkolne pracownie i przybliżyć ósmoklasistom specyfikę różnych zawodów. W pracowni fryzjerskiej dziewczęta zorganizowały pokaz fryzur i strojów z różnych epok. W pracowni żywienia młodzież mogła samodzielnie przygotować sushi pod okiem specjalistów z Szydłowieckiej Susharni, czyli Pawła Karpety i Jakuba Zyzmana (ucznia naszej szkoły), a także spróbować owocowego „raju” z  czekoladowej fontanny. Był także popis obsługi kelnerskiej metodą francuską. Informatycy zorganizowali swoje pokazy i konkursy z nagrodami w bogato wyposażonej pracowni. Atrakcyjność zawodu stolarz przybliżyli uczniowie Szkoły Branżowej oraz nauczycieli teorii i praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu. Nie zabrakło też przedstawicieli firmy Toolmex Truck, która współpracuje z naszą szkoła od wielu lat umożliwiając uczniom kształcenie praktyczne w swoich progach. Przejażdżka wózkiem widłowym to niewątpliwa atrakcja. Obok typowo zawodowych pokazów w szkolnych pracowniach, w organizacji dnia otwartego szkołę wsparli funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ( Placówka SG w Radomiu i w Warszawie), policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, a także żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. W. Pileckiego w Radomiu. Mundurowi przywieźli ze sobą nowoczesny sprzęt, który wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży. Nasz szkoła stawia na bezpieczeństwo, naukę oraz rozwijanie zainteresowań i pasji. Dlatego w ramach atrakcji dla ósmoklasistów nie zabrakło spotkań na nowoczesnej strzelnicy, z Klubem Ratowników Medycznych i quizem językowym promującym wiedzę o krajach niemiecko i anglojęzycznych. Dziękujemy zainteresowanym za przybycie, a wszystkim organizatorom za współpracę.  Do zobaczenia!